Personální agentury - Výhody spolupráce s personální agenturou

Výhody spolupráce s personální agenturou. Proč spolupracovat s personální agenturou. Jak funguje personální agentura? Výběr personální agentury. Jak spolupracovat s personálními agenturami.

Výhody spolupráce s personální agenturou

Personální agentura pracuje jako prostředník mezi kandidátem (uchazečem o místo) a klientem (zaměstnavatelem). Odborní konzultanti (zástupci personální agentury) se zaměřují na výběr a hodnocení vhodných kandidátů, kteří odpovídají požadavkům klienta a následně pomáhají zprostředkovat setkání mezi oběma stranami. Vybraný konzultant personální agentury svého klienta velmi dobře zná, a proto mu také může poradit, jak se nejlépe připravit na pohovor s potenciálním zaměstnavatelem.

Proč spolupracovat s personální agenturou:

 • pořádání náboru na novou pozici, pro kterou zaměstnavatel nemá odbornou kvalifikaci
 • snaha, aby se nábor personální agentury zaměřil na schopnosti a dovednosti, které jsou vyžadovány na trhu
 • zaměstnavatel je zavalen prací a nemá čas se zabývat novým projektem

Jak funguje personální agentura?

 • zaměstnanec kontaktuje personální agenturu, aby mu pomohla v přijímacím procesu pro jednu nebo více volných pozic
 • podle požadavků klienta personální agentura vyhledává a vybírá vhodné kandidáty pro volné pozice, kandidáti jsou pečlivě vybíráni speciálními metodami. Nakonec jsou pozvání na pohovor
 • kandidáti neplatí za přijímací službu nabízenou personální agenturou
 • klient je osoba, která platí za personální servis poskytovaný podle počáteční dohody personální agenturou, obvykle poplatek spočívá v procentech hrubého platu umístěného kandidáta

Výběr personální agentury

Personální agentury se rozlišují podle typu služeb, které nabízejí, podle regionu ve kterém působí, podle oblasti ve které se specializují a podle typu procovních míst, který nabízejí.

Při vyhledávání partnera, který Vám může pomoci v přijímacím procesu, je velmi důležité vybrat si agenturu, která je pro Vás vhodná:

Detailní informace služeb poskytovaných personální agenturou Williams & Partner pokračujte klepnutím zde

 • vypište si personální agentury, které působí v regionu, ve kterém zaměstnání hledáte
 • najděte si co nejvíce možných informací o jejích aktivitách, odborných znalostech personální agentury, regionech působnosti, druhu pracovních míst, který nabízejí atd.
 • vyberte si jenom ty personální agentury, které korespondují s Vaší oblastí specializce; budete mít mnoho lepších šancí na úspěch, protože tyto personální agentury mají správnou odbornou znalost v oboru a mají širokou síť partnerů.

Jak spolupracovat s personálními agenturami

 • Pošlete osobní (strukturovaný) životopis (CV) konzultantovi dané oblasti a pozice, o které se ucházíte.
 • Upozorněte personální agenturu na případná omezení jako může být datum nástupu, plat atd.
 • Upozorněte na to, pokud si nepřejete, aby byl Váš životopis k dispozici určitým společnostem, z důvěrných důvodů.

Job Newsletter

Aktuální informace o pracovních nabídkách

registrace Odhlásit

Připojte se k nám

Ve Williams & Partner podporujeme přátelské a konkurenční pracovní prostředí a oceňujeme pracovitost, schopnost vést a iniciativu.

Více

Novinky

20.4.2011 Prezkům semináře: "From Successful manager to influential leader"
Pokud se chcete stát z úspěšného manažera manažerem vlivným, nemusíte mít vysokoškolské vzdělání v oboru psychologie, ale musíte pochopit různé styly interakce různých lidí a také musíte vědět, jaké jsou vaše preference a jak je třeba je rozvíjet....
17.3.2011 Invitation to Williams & Partner Leadership Series, 13 April, Prague
Do you have a hard time getting through to people? Are you frustrated with the way people behave? Have you ever wondered why with some people you work very well and with other’s not? Are you able to avoid conflict and create a balanced working environment?...